Hoşgeldiniz  

Fuat Oktay: Avrupa’dan gelen 2807 vatandaşımızın tahliyesi tamamlandı

admin | 18 Mart 2020 | Genel, Tüm Manşetler A- A+

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönmek isteyen 2 bin 807 vatandaşımızın tahliyesi saat 06.00 itibarıyla tamamlandı” açıklamasında bulundu.

18 Mart 2020 Çarşamba 08:28

Fuat Oktay: Avrupa'dan gelen 2807 vatandaşımızın tahliyesi tamamlandı

Cumhurbaşkanı YardımcısıFuat Oktay, Avrupa’dan Türkiye’ye gelen vatandaşların tahliyesinin tamamlandığını açıkladı. 

Oktay, “9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönmek isteyen 2807 vatandaşımızın tahliyesi saat 06.00 itibarıyla tamamlandı” ifadelerini kullandı. 

Oktay ayrıca, karantina şartlarına uymayan vatandaşlarla ilgili yaptığı açıklamada  ise “Tahliye esnasında karantina şartlarına aykırı uygulamalarla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” dedi.

Oktay ayrıca, vatandaşların 14 gün boyunca misafir edilecekleri KYK yurtlarına yerleştirildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Yurtlarda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun belirlediği kurallar çerçevesinde barınma, beslenme, sağlık ve güvenlik dahil ihtiyaçların karşılanmasına ilişkin tüm tedbirler alınmıştır. Tahliye esnasında karantina şartlarına aykırı uygulamalarla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Yaklaşık iki gün gibi kısa bir sürede tüm operasyonun başarıyla tamamlanmasında emekleri geçen tüm bakanlık, kurum ve kuruluşlarımıza, İstanbul ve Kocaeli valiliklerimize teşekkür ediyorum.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© diyarbakıremek tüm hakları saklıdır