Hoşgeldiniz  

Amedspor futbolcusuna ‘olmayan’ rakip taraftara hakaretten ceza

admin | 07 Şubat 2020 | Genel, Spor, Tüm Manşetler A- A+

Amedspor futbolcusu Mansur Çalar’a “rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı” gerekçesiyle 5 maç, stadyumda bulunmayan “rakip takım taraftarına yönelik sportmenliğe aykırı hareket” iddiasıyla da 1 maç men cezası verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, geçtiğimiz hafta oynanan Amedspor- Hekimoğlu Trabzon maçında Amedspor kaptanı Mansur Çalar’ın “rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı” gerekçesiyle 5 resmi maçtan men ve 3 bin TL para cezası vermiştir.

Çalar’ın “ihraç edildikten sonra rakip takım taraftarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi” gerekçesiyle 1 resmi müsabakadan men ve 3 bin TL para cezası, cezaların birleştirilmesi suretiyle toplam 6 maçtan men ve 6 bin TL para cezası verdi.

Mansur Çalar stadyumda olmayan taraftara hakarette bulunmuş

Profesyonel Futbol Disipli Kurulu, bir skandala imza atarak Mansur Çalar’ın oyundan atılmasının ardından stadyumda maçı izlemeye gelmemiş olan rakip takımın taraftarına sportmenliğe aykırı hareket ettiğini için ceza verdi.

Cezaya tepki gösteren Amedspor yönetimi ise yaptığı açıklamada, “Sporcumuz Mansur Çalar’ın ihraç sonrası oyundan nizami bir şekilde çıkarken çekilen görüntüleri savunma ekinde federasyona gönderilmesine ve maçta rakip takım taraftarının statta bulunmamasına rağmen Profesyonel Futbol Disipli Kurulu’nun sporcumuza “ihraç edildikten sonra rakip takım taraftarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi” gerekçesiyle 1 resmi müsabakadan men ve 3.000 TL para cezası” verilmesini spor kamuoyunun takdirine bırakırken haksız cezalar için de gerekli girişimlerimizi sürdüreceğimizi kamuoyuna bildiririz.” denildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© diyarbakıremek tüm hakları saklıdır